Absinth Blatná 0,5l 70% L.E.

Absinth je známý svou zelenou barvou a nezaměnitelným bylinným aroma, a Blatná L.E. 0,5l 70% tuto tradici dodržela s elegancí a noblesou. Původ tohoto nápoje sahá až do malého městečka Blatná, které se nachází v Jihočeském kraji. Právě zde tato mystická tekutina vznikala pět let pod drobnohledem pana Václava Šitnera, který se držel receptu již z roku 1922.

Koupit Absinth Blatná 0,5l 70% L.E.

Jak z našich předchozích článků již víte, hlavními surovinami pro výrobu absinthu je hořký pelyněk, anýz a fenykl, zbylé ingredience jsou nám však u tohoto absinthu záhadou, jedná se totiž o tajnou směs bylin. Veškeré složky jsou poté jako obvykle pečlivě macerovány a destilovány, což vede k vytvoření nápoje s charakteristickou zelenou barvou a složitým profilem chuti.

Když poprvé otevřete lahev Absinthu Blatná 0,5l 70% L.E., ihned ucítíte jeho pronikavou vůni. Aroma má plné bylinných tónů, v chuti naopak převládá hořkost, která je ale hezky vyvážena právě sladšími tóny anýzu a aromatických bylin. Závěr je středně dlouhý s zanechává na jazyku lehký bylinný dozvuk.

Jak už si jej vychutnáte je čistě na Vás, může být podáván ve stylu „absinthe ritual”, jako čistý s ledem, nebo jako součást koktejlů.

Dopřejte si tedy historicky první absinth vyrobený v Blatné. Tak šup, jedná se o limitovanou edici!

Výrobce / značka: Lihovar Blatná
Země: Česká republika
Obsah alkoholu %: 70
Objem: 0.5 l
Limitovaná edice: Ano