Absinthe St. Antoine Žufánek 0,5l 70%

Jak jste si mohli přečíst v našem předchozím článku, absinth má za sebou opravdu sáhodlouhou historii, která měla své světlé i stinné stránky. Nás se například zákaz konzumace tohoto alkoholického nápoje nikterak nedotkl, a tak jsme rádi, že Vám nyní můžeme představit svatého Antonína, tedy Absinthe St. Antoine Žufánek 0,5l 70%, který je nejprodávanějším absinthem u nás na trhu.

Koupit Absinthe St. Antoine Žufánek 0,5l 70%

Tento úžasný nápoj pochází z České republiky, kde rodinná destilérka Žufánek vytváří své absinthy s vášní a tradicí. Výroba tohoto absinthu začíná pečlivým sběrem bylin, včetně pelyňku, anýzu, fenyklu a dalších složek, které jsou klíčovými ingrediencemi tohoto nápoje, konkrétně je to kořen anděliky, meduňka, koriandr, rmenec sličný, puškvorec a yzop lékařský. Důležitým krokem v procesu výroby je macerace těchto bylin ve vysokoprocentním alkoholu, což umožňuje extrakci aromatických olejů a vytvoření bohatého a komplexního základu pro absinth. Po maceraci následuje destilace, která dodává absinthu jeho typickou silnou chuť a vysoký obsah alkoholu. Vše se pak nechává několik měsíců uzrát. Nesmíme také opomenout, že je tento absinth zcela přírodní, neobsahuje žádná barviva ani jiné látky.

Absinthe St. Antoine Žufánek 0,5l 70% je nápojem, který se vyznačuje silnou vůní a aromatickým profilem. Jeho vůně je intenzivní, s výraznými tóny anýzu, bylin a fenyklu, což vytváří tajemnou atmosféru kolem nápoje. Při ochutnávce se můžeme těšit na komplexní chuť s výraznými bylinkovými tóny, mírnou hořkostí a jemnou sladkostí.

Tento absinth je ideální pro ty, kteří hledají nápoj s výrazným profilem a silným obsahem alkoholu. Doporučuje se podávat ho s vodou a cukrem, což umožňuje uvolnit a zmírnit intenzitu bylinných chutí. Klasický způsob servírování zahrnuje postup, kdy si hosté sami přidávají vodu, aby si mohli přizpůsobit sílu nápoje podle svého gusta. Tímto způsobem si mohou užít autentický rituál přípravy absinthu.

Celkově řečeno, Absinthe St. Antoine Žufánek 0,5l 70% je fascinujícím a silným alkoholickým nápojem s bohatou historií a komplexním profilem chutí. Jeho vůně, chuť a závěr jsou unikátní a nabízejí zážitek, který osloví milovníky absinthu i ty, kteří chtějí objevovat nové a zajímavé chuťové dobrodružství. Pamatujte však na odpovědnou konzumaci alkoholu a mějte na paměti, že tento nápoj má vysoký obsah alkoholu, a proto by měl být konzumován s rozvahou.

Navštivte stránku alkohol.cz (odkaz viz výše), kde mimo jiné naleznete recenzi tohoto nápoje od Michaely ze Studentpoint.cz, která určitě stojí za přečtení.

Výrobce / značka: Žufánek
Země: Česká republika
Obsah alkoholu %: 70
Objem: 0.5 l