Aberfeldy The Golden Dram 12y 0,7l 40% GB L.E.

Představujeme Vám Aberfeldy The Golden Dram, sladovou whisky z malé palírny Aberfeldy ve skotském hrabství Perthshire, poprvé byla vyrobena v roce 1898. Tato skotská whisky se dostala do popředí od doby, kdy byla obnovena společností John Dewar & Sons Company v roce 1999. Je vyrobená, jak jinak, než z kvalitních surovin, konkrétně z jemných obilovin, které se fermentují a pak třikrát destilují. Destilát je následně uložen do dřevěných sudů, kde zraje po dobu 12 let.

Koupit Aberfeldy The Golden Dram 12y 0,7l 40% GB L.E.

Aberfeldy The Golden Dram 12y je vysoce ceněná whisky, získala zlatou medaili na International Spirits Challenge v roce 2020.

Potěší medově zlatou barvou s jantarovými odlesky. Vůně je jednoduše velkým zážitkem, je zde cítit koření, máčené v medu v jehož pozadí se rýsují čerstvě utržené švestky. Chuť překvapí konzistencí vanilkového sirupu a hustotou připomínající karamelový fudge. Závěr má plný a suchý.

Aberfeldy The Golden Dram 12y je vyrobena ve speciální limitované edici, která je vymezena na 700 lahví a je natolik vzácná, že je skoro nemožné ji najít k dostání. Díky dárkové krabici můžete whisky věnovat všem pravým milovníkům skotské whisky, je také výbornou volbou pro každou společenskou událost.

Výrobce / značka: Aberfeldy
Země: Skotsko
Kraj: Highland
Obsah alkoholu %: 40
Doba zrání: 12 let
Objem: 0.7 l
Limitovaná edice: Ano