Ballantine‘s 12y 0,7l 40%

Dnes je Ballantine’s přední skotskou whisky. Tato značka je oblíbená po celém světě, my jsme moc rádi, že Vám ji můžeme představit jako čerstvou novinku. Tento zlatavý alkohol představuje dlouhou historii, zkušenosti s výrobním procesem a samozřejmě klasickou, jemnou chuť, kterou mnozí milují.
V Ballantine’s se mísí sladové a obilné whisky ze čtyř regionů Skotska, Speyside, Islay, Highlands a Lowlands. Každá směs dává výsledné whisky něco do sebe.

Koupit Ballantine‘s 12y 0,7l 40%

Směsi z nížin nabízejí jemnost a ovocné a květinové aroma, což je způsobeno klidným klimatem regionu. Směsi Highlands nabízejí silnější někdy až rašelinovou chuť. Speyside je oblast, kde se vyrábí největší množství whisky v zemi. Výroba skotské whisky probíhá v následujících krocích: sladování, sušení, mletí, kvašení, destilace, zrání a plnění do lahví. Kvašení probíhá v kádích z nerezové oceli nebo oregonské borovice a trvá maximálně 3 dny. Destilační proces probíhá dvakrát a to v destilačních přístrojích. Zrání trvá minimálně 3 roky, ale v případě naší whisky je to 12 let. Během této doby se vyjasní chuť a vůně.

Ballantine‘s 12y voní po medu, dubu a vanilce. Chuť je jemná, nenucená s tóny čokolády, jablka a vanilky. Závěr je poměrně dlouhý ale překvapivě svěží, a to díky květinovým prvkům.

Nyní se zaměříme na etiketu této lahve, která má tmavě modrou barvu, tato barva je spojena se šlechtou. Úplně dole je písmeno „B“, které představuje tradiční voskovou obálku. Kromě štítku vidíme nahoře erb, v roce 1938 jej udělil Lord Lion neboli “Velký lord Skotska” skotské whisky, čímž vyjádřil k tomuto nápoji osobní sympatie. Erb představuje čtyři prvky, tím je alembic (místo, kde se whisky destiluje), proud vody (základ všeho, zdroj nápoje), sudy (místo, kde whisky dosahuje své chuti) a ječmen (hlavní složka whisky). Latinský nápis „Amicus Humani Generis“ se překládá jako „přítel lidské rasy“.

Tato whisky byla několikrát oceněna včetně zlaté medaile na Mezinárodní soutěži vín a lihovin v roce 2019. Ochutnejte sami!

Výrobce / značka: Ballantine’s
Země: Skotsko
Obsah alkoholu %: 40
Typ: Blended
Doba zrání: 12 let
Objem: 0.7 l