Château Fortia Châteauneuf-du-Pape Edmée Le Roy 2021 0,75l 14%

Jedná se vzácnou o limitovanou edici, která nese název Edmée le Roy a pochází z vinařské oblasti Châteauneuf-du-Pape, konkrétně z Château Fortia. Pro jeho výrobu jsou k dispozici pouze dva hektary celé vinice, právě to dělá víno tak výjimečným. Jedná se o jemnou směs Roussanne a Clairette s nádechem Grenache Blanc. Hrozny se sklízejí výhradně ručně a do beden, kde se dále třídí. Sklízení probíhá vždy ráno, aby se zachovala veškerá čerstvost a vůně. Po úplném odstopkování se hrozny jemně lisují, po následné fermentaci v dřevěných kádích a zráním po dobu 6 měsíců vzniká finální výsledek.

Koupit Chateau Fortia Chateauneuf-du-Pape Edmée Le Roy 2021 0,75l 14%

Jedná se o pozdní ročník s nízkým výnosem. První ročníky naznačují nižší průměrné stupně než v předchozích letech, vysokou intenzitu barev a dobré kyseliny, které zajistí velký potenciál stárnutí.
Víno má brilantní světle zlatavou barvu se světle zelenými odlesky. Jsou zde cítit silné květinové tóny s exoticky ovocným charakterem, konkrétně bílé květy, jasmín, liči nebo čerstvé citrusové plody. V ústech je cítit sladkost, která je ale zmírněna slanou mineralitou, která dává vínu velkou eleganci. Cítit jsou svěží květinové tóny, nasládlé ovocné tóny a zázvor.

Víno doporučujeme podávat při teplotě mezi 12 a 14 °C. Cuvée Edmée Le Roy ze Château Fortia může zrát až 10 let, ale stejně lahodné je i v mládí.
Toto bílé víno se skvěle hodí k rybím pokrmům, bílému masu a sýrům.

Výrobce / značka: Château Fortia
Země: Francie
Kraj: Rhôna
Obsah alkoholu %: 14
Rok výroby: 2021
Objem: 0.75 l
Kategorie: Bílá vína
Druh vína: Suché
Barva vína: Bílá
Odrůda vína: cuvée
Doporučená teplota podávání: 10 – 12 °C
Archivace: 5-8 let