Villa Sparina Gavi di Gavi DOCG 0,75l 12,5%

Villa Sparina Gavi di Gavi DOCG je jedním z nejlepších bílých vín v Piemontu, přestože je region Piemont ve skutečnosti známý spíše pro své skvělé červené víno. Postupem času si ale ve společnosti vybudovali svůj obdiv také dva druhy bílého vína. Na jedné straně Roero Arneis a na druhé straně již zmiňovaný Gavi di Gavi.
Fulvio Benaglio produkuje ve svém mini vinařství o rozloze 7 hektarů jedno z nejlepších Gavi di Gavi široko daleko. Vinice jsou 100% orientované na jih, takže hrozny mají dostatek tepla, aby plně dozrály. Toto víno je vyrobeno z hroznů Cortese pěstovaných výhradně v obci Gavi.

Koupit Villa Sparina Gavi di Gavi DOCG 0,75l 12,5%

Pokud Villa Sparina Gavi di Gavi DOCG ochutnáte, ucítíte vůni bílých květů a čerstvého ovoce s tóny připomínající citrusové plody. V ústech je však oceňován pro svou plnou, bohatou, měkkou a obklopující chuť s ušlechtilými aromatickými tóny, odvozenými z úplného zrání hroznů.
Jedná se o víno velkého charakteru a osobnosti, které bylo již několikrát oceňováno, v průměru získalo v období 2018-2020 91 bodů.

Toto víno je skvělé s carpacciem z mečouna, pošírovaným candátem nebo talířem tagliatelle s krevetami.

Vyzkoušejte sami!

Výrobce / značka: Villa Sparina
Země: Itálie
Kraj: Piemonte
Obsah alkoholu %: 12,5
Objem: 0.75 l
Kategorie: Bílá vína
Druh vína: Suché
Odrůda vína: Cortese
Barva vína: Bílá
Doporučená teplota podávání: 10 – 12 °C
Archivace: 3-5 let