Tullamore Dew 0,7l 40%

Tullamore Dew je třikrát destilovaná irská whiskey, která zraje v sudech po bourbonu a sherry a je známá po celém světě pro svůj jemný a elegantní charakter. Trojitá destilace odlišuje irskou whiskey od skotské whisky, která se destiluje dvakrát, nebo od americké, která se destiluje pouze jednou. Právě díky tomuto procesu je chuť jemná, vyvážená a směs má světlou barvu.
Název této whiskey je inspirován iniciálami generálního ředitele koncernu, pod jehož vedením se whiskey stala legendární, Daniela E. Williamse.

Koupit Tullamore Dew 0,7l 40%

DEW, nebo chcete-li D.E.W., jsou počáteční písmena jednoho z doposud největších mistrů umění výroby irské whiskey. Jmenoval se Daniel Edmund Williams. Už když mu bylo pouhých 15 let, začal pracovat jako pomocník ve stájích patřících palírně. A již po tak krátké době, jako je 10 let, se Daniel stal ředitelem palírny.

Jak jsme již zmiňovali, Tullamore Dew je originální whiskey míchaná ze tří druhů irské whiskey, Single Malt, Barley Whiskey a Grain Whiskey, které se spojí v harmonickou chuť. Obilná whiskey dodává nasládlou chuť, sladová whiskey dodává chuť po ovoci a irská kotlíková whiskey dodává kořenitou chuť.
Za svůj jedinečný charakter a plný buket vděčí tří druhům obilí, a to vybraným zrnům sladového ječmene, nesladového ječmene a pšenice, ale také pramenité vodě. Po dobu minimálně tří let zraje v tradičních dubových sudech, kde již zrála irská whiskey, ovšem také v sudech po bourbonu a sherry, ze kterých si odnesla jemnou vůni sladkých citrusů, zelených jablek a vanilky.

A malý tip na závěr, vychutnejte si Tullamore & Tonic. Jedná se o osvěžující míchaný nápoj z whiskey, hodící se při každé příležitosti. Přírodní chinin a citrusové tóny pomeranče doplňují sladké, ovocné a kořenité tóny Tullamore Dew.

Na zdraví!

Výrobce / značka: Tullamore Dew
Země: Irsko
Obsah alkoholu %: 40
Typ: Blended
Objem: 0.7 l