Cibulka Rulandské šedé Pozdní sběr 2020 0,75l 13%

Rulandské šedé Víno Cibulka pozdní sběr 2020 je směs bílých vín vyrobená z odrůd Pinot grigio a Rulandské šedé. Toto víno, pocházející z oblasti Mikulova na Moravě, kde jinde než v České republice, je velmi vyhledávaným výběrem mezi znalci vína. Toto zcela organické víno se může pochlubit čirou, světle zlatavou barvou.

Koupit Cibulka Rulandské šedé Pozdní sběr 2020 0,75l 13%

Ve vůni jsou cítit jemné a ovocné tóny kandovaného ovoce, zejména zlatých rozinek. Chuť je stejně zajímavá, jsou zde cítit plody peckovin. Povrchová úprava je hladká a minerální.

Se 13% alkoholu se toto suché bílé víno nejlépe podává vychlazené, konkrétně v teplotě mezi 8 – 10 °C a spárované s pokrmy z ryb a korýšů, smetanovými omáčkami, thajskými kari, sushi nebo pečeným kuřetem. Dá se také vychutnat samostatně jako aperitiv pro správný začátek večera.

Jedná se o rodinnou firmu, která vyrábí vína již přes 150 let. Zajímají se o kvalitu, udržitelnost a produkují příkladná vína, která vyjadřují jedinečný terroir jihozápadní moravské podoblasti.

Cibulka Rulandské šedé Pozdní sběr 2020 0,75l 13% je doporučeno pro samotnou komplexnost jeho chuťového profilu. Toto dobře zpracované bílé víno je radost pít a určitě se stane hitem každé zvláštní příležitosti.

Výrobce / značka: Víno Cibulka
Země: Česká republika
Kraj: Morava, Mikulovsko
Obsah alkoholu %: 13
Rok výroby: 2020
Objem: 0.75 l
Bio: Ano
Bez histaminu: Ano
Kategorie: Bílá vína
Druh vína: Suché
Odrůda vína: Pinot grigio, Rulandské šedé
Barva vína: Bílá
Přívlastek: Pozdní sběr
Doporučená teplota podávání: 8 – 10 °C
Archivace: 0-3 roky