Piña Colada a jak ji připravit?

Jedná se o krémový a osvěžující nápoj, který se skládá především z bílého rumu, kokosového mléka a ananasové šťávy. Tento tropický koktejl je od roku 1978 oficiálním nápojem Portorika, odkud také pochází. Nyní je ovšem známý po celém světě. Původ je španělský, „piña“ znamená ananas a „colada“ znamená napojený nebo namíchaný. Celkově lze tedy název interpretovat jako „namíchaný ananasový nápoj“ nebo „ananasová směs“.

Jak nápoj vznikl?

Teorií existuje několik. Jedna z nich říká, že Piña Colada byla poprvé připravena v 19. století v Portoriku. Podle této verze si místní piráti, kteří žili v karibských vodách, připravovali nápoj z kokosového mléka, rumu a ananasové šťávy. Tento nápoj byl používán jako prevence proti nemoci s názvem kurděje – ty jsou projevem deficitu vitaminu C.

Další teorie říká, že Piña Colada vznikla v 20. století v San Juanu na ostrově Portoriko. Podle této verze se nápoj poprvé objevil v hotelu Caribe Hilton. Legenda vypráví, že se místní barman měl za úkol vytvořit nový nápoj, který by vystihl podstatu ostrova, a tak se nechal inspirovat ingrediencemi z okolní přírody a vymyslel speciální koktejl pro hosty hotelu. Použil směs kokosového mléka, ananasové šťávy, rumu a ledových kousků.

Objevení Piña Colady si však nárokuje i město Caguas. Podle svého příběhu Jefferson Morales tvrdí, že jeho pradědeček Ramon Portas Mingot vymyslel tento nápoj ve svém baru v roce 1963, záměrně jako konkurence Caribe Hiltonu.

Na základě těchto různých teorií je těžké určit jednoznačný původ nápoje.

Co budeme potřebovat na přípravu Piña Colady?

Zde je seznam toho, co budete potřebovat a zároveň příprava krok po kroku:

1. Ananasová šťáva: Použijte čerstvě vymačkanou ananasovou šťávu nebo šťávu z plechovky. Pokud používáte šťávu z plechovky, vyberte takovou, která neobsahuje přidaný cukr.

2. Kokosové mléko nebo kokosový krém: Kokosové mléko dodá Piña Coladě bohatou a krémovou chuť. Kokosový krém může být také použit, pokud preferujete intenzivnější kokosovou chuť.

3. Bílý rum: Piña Colada obvykle obsahuje rum jako alkoholovou složku. Použijte bílý rum pro jemnější chuť.

4. Led: Přidejte dostatek ledu, abyste dosáhli osvěžující konzistence a aby se nápoj dobře ochladil.

Ještě, než začnete, nezapomeňte si připravit mixér, do kterého přidáte všechny již zmiňované ingredience a mícháte, dokud nezískáte hladkou a konzistentní směs. Po nalití do sklenice můžete hotový koktejl ozdobit kouskem ananasu nebo kokosovým lupínkem. A vychlazená Piña Colada je hotová k podávání a užívání si tropické chuti!

Piña Colada recept:

60 ml bílého rumu
120 ml ananasové šťávy
60 ml kokosového mléka
led
kousky ananasu nebo kokosové lupínky na ozdobu

Koupit Bacardi Carta Blanca 1l 37,5%

Poznámka: Pokud alkohol nevyhledáváte, můžete použít náhradu jako je kokosová voda nebo džus a rum vynechat. V tom případě bude Piña Colada bez alkoholu, ale stále plná tropické chuti.

Na zdraví!