Faustino I Gran Reserva 2010 0,75l 13,5%

Španělská oblast La Rioja je známá svými kvalitními víny, přičemž Faustino I Gran Reserva 2010 0,75l 13,5% je jedním z nejoblíbenějších, zároveň se jedná o vlajkovou loď Bodegas Faustino. Toto plné, rubínově zbarvené víno nabízí aroma švestek, červených bobulí a vanilky. V ústech je elegantní, jsou zde cítit tóny ovoce a příjemné náznaky sudového zrání. Závěr je naprosto hedvábný a přetrvávající.

Koupit Faustino I Gran Reserva 2010 0,75l 13,5%

Je to perfektní víno, kterým si zpříjemníte večer. Je suché, přesto ale lehké a dostatečně hladké na to, aby bylo ideálním aperitivem. Ovocné chutě z něj dělají vynikající přílohu k různým pokrmům, zejména k vepřovému a drůbežímu masu, houbovému rizotu nebo tučným rybám.

Faustino I Gran Reserva 2010 se vyrábí ze směsi hroznů Tempranillo, Graciano a Mazuelo, z vinic nacházejících se v Oyón a Laguardia, lze tedy označit za cuvée. Zraje 26 měsíců ve francouzských a amerických barikových sudech a minimálně 3 roky v lahvi. Toto víno má 13,5 % alkoholu.

Pokud hledáte skvělé španělské víno z oblasti Rioja, toto víno je výbornou volbou. Navíc sklidilo také spoustu skvělých ohlasů na různých soutěžích, například z akce s názvem Concours Mondial Bruxelles si odneslo zlatou medaili. Takže až budete příště na trhu s kvalitním vínem, určitě vyzkoušejte Faustino I Gran Reserva 2010!

Výrobce / značka: Faustino
Země: Španělsko
Kraj: Rioja
Obsah alkoholu %: 13,5
Rok výroby: 2010
Objem: 0.75 l
Kategorie: červená vína
Odrůda vína: Tempranillo, cuvée, Mazuelo, Graciano
Barva vína: Červená
Doporučená teplota podávání: 16 – 18 °C
Archivace: 20 let
Druh vína: Suché