Legendario Elixir De Cuba 7y 0,7l 34%

Legendario Elixir de Cuba není tak úplně vzato rum, jedná se spíše o rumový elixír či likér. Podle kubánských a španělských zákonů nesmí nápoj, co nese označení rum, mít větší obsah cukru než 20 gramů na litr. Cokoliv, co tomuto vzorci neodpovídá musí být označeno jako elixír, což můžeme označit také jako likér nebo lidově punč. Je však velmi oblíbený, díky tomu může bez problémů konkurovat ostatním rumovým nápojům.

Koupit Legendario Elixir De Cuba 7y 0,7l 34%

Legendario Elixir De Cuba 7y se vyrábí se podle rodinné tradice již od roku 1946, je směsí těch nejlepších kubánských rumů, které odpočívají po dobu 7 let v sudech z amerického dubu. Vůně je silná a těžká, s kořeněnými tóny a jasnou sladkostí. Chuť má výraznou sladkost šťavnatých rozinek a tmavých, zralých plodů, v pozadí jsou cítit jemné kořeněné tóny. Tento likér nese dlouhý závěr, následovaný mírně ořechovými tóny.

Elixir de Cuba je luxusní rum, který je vyroben z těch nejlepších surovin. Jeho jemná chuť a aroma jsou důkazem toho, že se jedná o nezaměnitelný nápoj. Nejlépe si jej vychutnáte při pokojové teplotě, dá se také pít i vychlazený nebo jako součástí koktejlů. Je skvělou volbou zejména pro ty, kteří patří k milovníkům sladkých rumů.

Tak na zdraví!

Výrobce / značka: Legendario
Země: Kuba
Země lahvování: Kuba
Způsob destilace: Column still
Obsah alkoholu %: 34
Typ: Melasa, Španělský
Styl zrání: Tropické
Barva: Jantarová
Styl: Dark, Elixir
Doba zrání: 7 let
Zrání / typ sudu: Oak
Objem: 0.7 l
Chuť: Karamel, Pomeranč, Rozinky
Aroma: Karamel, Rozinky