Monkey Shoulder 0,7l 40%

Monkey Shoulder je fascinující směs, která má ve svém složení tři nejlepší single malt ve Speyside, které odpočívají v bourbonských sudech. Jedná se o whisky z palíren Glenfiddich, Balvenie a Kininvie do společnosti William Grant & Sons, které se harmonicky spojují a vytváří tuto whisky, vyznačující se zajímavou osobností a překvapivě aromatickou chutí.

Koupit Monkey Shoulder 0,7l 40%

Každá šarže je vyrobena pomocí pouhých 27 sudů, které pečlivě vybral sladový mistr Brian Kinsman. Na rozdíl od tradičních směsí je Monkey Shoulder vyroben ze 100% sladové whisky, což znamená není tam ani kapka obilné whisky, a to whisky dělá naprosto dokonalou.

Název je poctou dělníkům, kteří v palírnách odváděli těžkou manuální práci. Ta spočívala v tom, že museli několikrát za den ručně obracet namočený ječmen, což mnohým z nich způsobovalo zdravotní problémy v podobně zraněných ramenních kloubů. A tak paže dělníků visely dolů jako paže šimpanzů, odkud název Monkey Shoulder pochází. Tři opičky na lahvi mimo jiné symbolizují tři již zmiňované palírny.

Sortiment se vyznačuje svým jedinečným charakterem a složením, jemnou strukturou a bohatou aromatickou chutí, které dominují sladové tóny.
V každé sklenici Monkey Shoulder člověk objeví smyslnost a eleganci. Vůně je jemná, zachycuje květinové tóny, čerstvé ovoce a exotické koření. První chutě, které se objevují jsou marmelády, slad a kakao, které jsou uvolněny a ponechávají prostor pro intenzivní chuť skořice, anýzu, muškátového oříšku, vanilky a hřebíčku. Závěr výjimečně hladký s tóny pikantního dubu a exotického koření.

Díky speciálním vlastnostem je tato whisky tou správnou volbou pro každé setkání mezi přáteli. Monkey Shoulder si můžete vychutnat jednoduše, s ledem nebo v koktejlu, kde vyloženě vyniká.

Výrobce / značka: Monkey Shoulder
Země: Skotsko
Obsah alkoholu %: 40
Typ: Blended Malt
Objem: 0.7 l