Rum Eminente Reserva 7y 41,3% 0,7l

Je nám ctí Vám představit kubánský rum zvaný Eminente, který kromě zemí jako je Velká Británie, Francie a Německo exkluzivně přichází i na český trh. Jedná se o horkou novinku, za kterou stojí César Martí, nejmladší rumový mistr, takzvaný maestro ronero, v historii Kuby, který usiluje o obnovu všech tradičních kubánských rumů z 19. století. Kuba je ostrov, který místní přezdívají “Isla del Cocodrilo” v překladu Krokodýlí ostrov, a to díky jeho obdivuhodnému tvaru připomínajícího krokodýla. A možná právě i to se stalo inspirací při výrobě láhve rumu Eminente Reserva, která svým povrchem znázorňuje právě jeho kůži.

Koupit Rum Eminente Reserva 7y 41,3% 0,7l

Jelikož je na Kubě snem stát se rumovým mistrem snad každého malého kluka, i samotnému Césarovi láska k rumu kolovala v žilách již od dětství, právě on měl to štěstí a v pouhých 33 letech se jím stal. Díky jeho znalosti a vytrvalosti v tomto oboru vznik rum s jedinečnou chutí. Jen maestro ronero je natolik znalý, že pozná co přesně si takový rum žádá. Výroba spočívá v inovativním systému zrání a míchání aguardientes. Ty odpočívají 2-3 roky v dubových sudech po whisky, pak se mísí s tradičními jemnými rumy a s nimi zrají minimálně dalších 7 let. Poměr zralých aguardiente je přitom ojediněle vysoký – celých 70 %, přičemž obvykle se pohybují mezi 18 až 20 %. Výsledkem všeho je dokonané aroma čerstvě pražené kávy, pečených mandlí a kakaa. Chuť rumu dominuje díky zrání ve whiskových sudech jemnými kouřovými tóny vanilky, kávy a lehkým nádechem zázvoru, sečuánského pepře a švestek.
Tato láhev v sobě tedy představuje unikátní spojení nejmladšího rumového mistra a zároveň nejstarší receptury výroby kubánských rumů, proto neváhejte a poznejte jeho chuť.

Výrobce / značka: Louis Vuitton Moët Hennessy , Eminente
Země lahvování: Kuba
Země: Kuba
Způsob destilace: Column still
Obsah alkoholu %: 41,3
Styl zrání: Tropické
Typ: Melasa, Španělský
Barva: Jantarová
Styl: Golden, Blend
Doba zrání: 7 let
Zrání / typ sudu: Bourbon, Whisky Finish
Objem: 0.7 l
Aroma: Mandle, Kakao, Káva
Chuť: Káva, Zázvor, Švestka, Vanilka, Pepř, Kouř