Mount Gay XO 0,7l 43%

Barbados, rodiště snad těch nejlepších rumů na světě, také Mount Gay je bezpochyby jeho chloubou. Jde vůbec o první rum, který nese označení “extra old”, a to i v samotném názvu pod zkratkou XO. Jelikož se jedná o nejstarší rumovou značku světa, není se tedy čemu divit, že i při vytváření designu jednotlivých etiket bylo téměř nutností zmínit letopočet z počátku 18. století, který nyní tato láhev hrdě nosí. Zde se hodí podotknout ještě jedna hezká drobnost a tou je obrys mapy Barbadosu, která dělá celkový pohled na tento produkt o kousek příjemnější.

Koupit Mount Gay XO 0,7l 43%

Ve vyladěném blendu se snoubily rumy, které odpočívaly v bourbonových sudech z amerického dubu po dobu 8-15 let. Mount Gay XO má pověst dokonalé rovnováhy tónů vanilky, oříšků, suchého koření a lehkého kouřového nádechu dubového dřeva. Má bohaté aroma exotického ovoce, zejména banánů. Chuť připomíná chuť slaného karamelu, pečeného fíku a hřebíčku s hořkou čokoládou. Závěr je dlouhý a chuť je skutečně bohatě krémová.

Výsledkem je jeden z nejoceňovanějších rumů různých mezinárodních soutěžích, odkud si odnesl mnoho zlatých medailí, ochutnejte a přesvědčte se sami.

Výrobce / značka: Mount Gay
Země: Barbados
Země lahvování: Barbados
Destilerie: Mount Gay Distilleries Ltd
Obsah alkoholu %: 43
Způsob destilace: Pot Still
Styl zrání: Tropické
Typ: Melasa, Anglický
Barva: Jantarová
Styl: Golden, Blend
Classification / Druh: XO
Doba zrání: 8 – 15 let
Zrání / typ sudu: Bourbon
Objem: 0.7 l
Aroma: Ořechy, Banán, Smoke, Vanilka, Koření, Exotické ovoce
Chuť: Vanilka, Dřevo, Tabák, Exotické ovoce