Tomatin Antiquary 21y 0,7l 43% GB L.E.

Tomatin Antiquary 21y 0,7L 43% GB L.E. je skotská whisky zrající minimálně 21 let ve starých sudech z amerického dubu, španělského dubu a evropského dubu. Kombinuje slad z Highlands a Speyside s trochou rašelinového destilátu z ostrova Island. Tento proces zrání dodává whisky bohatou a plnou chuť s tóny sladkého ovoce, medu, koření a kouřovým závěrem.

Koupit Tomatin Antiquary 21y 0,7l 43% GB L.E.

Tato skotská whisky z řady Antiquary je lahvovaná palírnou Tomatin, rodinným podnikem se sídlem ve Skotské vysočině, který vyrábí kvalitní whisky již více než 120 let. Lihovar byl založen v roce 1897, tehdy ještě skupinou investorů, kteří společně vytvořili společnost s názvem Tomatin Spey Distillery. Tu vybudovali na relativně odlehlém místě, s dlouhou historií nelegálního pálení. Jméno „Tomatin“ je odvozeno ze starověké gaelštiny, což by se dalo přeložit jako “Hora jalovcových keřů“. Právě jalovcové dřevo bylo totiž velmi oblíbené v černých palírnách.

Jedná se o limitovanou edici, která byla vydána ve snaze oslavit tradici a historii Tomatin Distillery. Ve vůni je cítit měkká rašelina, ovoce a zázvor. Chuť je bohatě krémová a přináší s sebou tóny rybízu a červeného ovoce. Jedinečná chuť této whisky je ještě umocněna přidáním kouřových a hladkých sudů po sherry, které dodává komplexnost a hloubku. Závěr je dlouhý.

Tomatin Antiquary 21y 0,7L 43% GB L.E. může být perfektním dárkem, určitě udělá dojem na každého nadšence do whisky!

Výrobce / značka: Antiquary
Země: Skotsko
Destilerie: Tomatin
Obsah alkoholu %: 43
Typ: Blended
Doba zrání: 21 let
Objem: 0.7 l
Limitovaná edice: Ano