Tullamore Dew 14y 0,7l 41,3% GB

Nyní Vám představujeme 14 let starou, třikrát destilovanou irskou single malt whiskey z řady Tullamore Dew, nejprodávanější irskou whiskey v Česku. Stojí za ní světově uznávaný Malt Master Brian Kinsman společně s ikonou irské whiskey Johnem Quinnem. Na vývoji spolupracovali téměř dva roky. Část toho, co ji dělá tak jedinečnou je postupné dozrávání ve čtyřech druzích sudů, a to v sudech po bourbonu, portském víně, víně Sherry a Madeiry, což není úplně často vídaná kombinace, navíc zde vzniká harmonie mezi chutí typickou pro whiskey zrající v americkém dubu a bohatou chutí whiskey zrající v dubu evropském.

Koupit Tullamore Dew 14y 0,7l 41,3% GB

Tato whisky má světle jantarový vzhled, něco jako tmavý jablečný džus. Aroma je plné kořeněného ovoce, jsou zde cítit kousky jablek, citrusů a kousky grilovaného ananasu s kapkou vanilkového sirupu. Vedle toho jsou cítit tóny peprné kořenitosti a tříska suchého dřeva. Chuť se nese téměř ve stejném duchu, díky trojnásobné destilaci je jemná se spoustou vanilkových tónů, zralých červených hroznů a jablka. Tullamore Dew má olejovitou, ale přesto lehkou texturu s výše zmíněnou ovocnou příchutí spojenou kapkou medu. Peprné koření je na patře o něco silnější, přičemž úlomek suchého dřeva zůstává stálý jako vedlejší tón.

Tullamore Dew můžete objednat také v dárkovém balení, tudíž je vhodná i jako dárek, a to nejen pro milovníky kvalitních whiskey.

Výrobce / značka: Tullamore Dew
Země: Irsko
Obsah alkoholu %: 41,3
Typ: Single Malt
Doba zrání: 14 let
Zrání / typ sudu: Bourbon, Madeira Finish, Port Cask, Sherry Cask
Objem: 0.7 l