A.H.Riise Non Plus Ultra Amber d’Or Excellence 0,7l 42% GB.

A.H. Riise Non Plus Ultra Amber d’Or Excellence je luxusní rum vyrobený na St. Thomas, US Virgin Islands a je výsledkem mistrovství palírny A.H. Riise. Tento rum se vyrábí z karibských surovin, které jsou destilovány a poté čtyřikrát filtrovány. Použití pouze těch nejstarších a nejlepších sudů, ve kterých zrála sladká a delikátní dezertní vína, dává rumu nevídanou chuť, plnou zralého ovoce a tropického koření. Je to opravdu jedinečná smyslová exploze.

Koupit A.H.Riise Non Plus Ultra Amber d’Or Excellence 0,7l 42% GB.

Co ale název Non Plus Ultra znamená? Je to výraz pro „nejlepší“ nebo “ není nic lepšího“, v dávných dobách byla tyto slova nalezena na Héraklových sloupech na výstupu ze Středozemního moře, Gibraltarského průlivu. Non Plus Ultra sloužilo jako varování námořníkům, aby nepokračovali ve své cestě do tohoto neznámého světa, pochází z latiny a ve správném překladu znamená „už ne“!

A.H.Riise Non Plus Ultra Amber d’Or má čokoládově tmavou barvu. Vůně je velmi ovocná a měkká, jsou zde jasně cítit meruňky a nektarinky, s měkkými, sladkými rozinkami a jemným medem, který je lehce pikantní v pozadí. Na závěr nesmíme vynechat osobitou chuť, ta je jemná a krémová, opět zde ucítíte ovoce a rozinky, ale především jemnou vanilku a karamel, za ním lehké kořeněné náznaky. Závěr je dlouhý a elegantní, sladkost zůstává, kořenitost je zde přítomna o něco více.

A.H.Riise Non Plus Ultra Amber d’Or je dokonale pití, které můžete vychutnávat samostatně nebo ještě lépe v koktejlu. Vytvoříte si luxusní nápoje, které osloví všechny milovníky tmavých rumů.

Výrobce / značka: A.H.Riise
Země: Svatý Tomáš
Země lahvování: St.Thomas
Obsah alkoholu %: 42
Způsob destilace: Column still
Typ: Melasa, Španělský
Styl zrání: Tropické
Styl: Golden
Barva: Jantarová
Zrání / typ sudu: Sauternes Finish
Objem: 0.7 l
Chuť: Zázvor, Med, Švestka, Sušenky, Květnaté tóny, Sirup
Aroma: Sušené ovoce, Sušené švestky, Sirup