Mekhong Thailand Rum 0,7l 35%

Mekhong Thailand Rum 0,7L 35% je inovativní, hladká a exotická lihovina z Thajska. Ačkoliv je často označován za “thajskou whisky”, jedná se ve skutečnosti o tzv. rumový likér, který je v tomto případě vyrobený z 95% melasy a 5% lepkavé rýže a to za pomoci fermentačního procesu, poté se ještě dvakrát destilují. Tento základní destilát je poté smíchán s tajným receptem přírodních bylin a koření, sladí se medem. Zlatavě jantarová barva Mekhongu je vyvolaná zejména přidáním karamelu. Zajímavostí je, že destilát nese jméno po řece Mekhong, která označuje východní hranici Thajska s Laosem.

Koupit Mekhong Thailand Rum 0,7l 35%

Tento rumový likér vyrábí Bangyikhan Distillery v Thajsku a je jednou z nejrychleji rostoucích značek v segmentu lihovin. V Thajsku, kde ho najdete na téměř každém rohu, se nyní s velkým úspěchem se Mekhong prosazuje také na americké a evropské trhy. Destilováno z melasy cukrové třtiny a rýže, byly také zapracovány různé bylinky a koření.

Mekhong má zářivý, zlatavě jantarový odstín. Vůně je sladká a kouřová, s nádechem kořenitosti. Na patře je extrémně mírná, s příjemnou sladkostí, lze vnímat tóny melasy a karamelu. Závěr je komplexní a přetrvávající.

Mekhong je všestranný, vychutnat si ho můžete samostatně, skvěle funguje také jako základ pro koktejly, protože dodává nádech sladkosti a komplexnosti. Například můžete vytvořit jedinečný koktejl smícháním Mekhongu s mátou, limetkovou šťávou a vodkou. Je to dokonalý nápoj, který zapůsobí na vaše hosty, protože má jedinečnou chuť a charakter.

Mekhong Thailand Rum 0,7L 35% je skutečně unikátní lihovina, která se nepodobá žádné jiné. Jeho jemná sladkost a kořenitost z něj činí ideální nápoj pro každou příležitost. Pokud hledáte exotický, voňavý rum, Mekhong je vynikající volbou.

Výrobce / značka: Mekhong
Země lahvování: Thajsko
Země: Thajsko
Obsah alkoholu %: 35
Typ: Melasa
Styl zrání: Tropické
Barva: Zlatá
Styl: Golden
Objem: 0.7 l
Aroma: Vanilka, Dřevo, Whisky
Chuť: Dřevo, Whisky, Vanilka