Co je to aperitiv? 

Aperitiv je alkoholický nápoj, který se obvykle servíruje před hlavním jídlem. Aperitivy jsou obvykle lehčí než klasické koktejly. Jejich účelem je správně naladit a otevřít chuťové buňky a připravit trávicí trakt na příchod dobrého jídla, přesně jak říká samotný název. Slovo aperitiv pochází z francouzštiny a ve volném překladu znamená “otevřít”. Podává se přibližně 15 někdy i 20 minut před jídlem a to v malém množství. Tento krok by neměl být opomíjen, je to skvělý způsob jak zpříjemnit dobu svého čekání na první chod a zároveň se můžete díky němu skvěle seznámit s ostatními hosty u stolu. Ideální volba, že?

Koupit Aperol Aperitivo 1l 11%

Aperitivy jsou oblíbenou volbou pro hostitelské příležitosti, protože jsou lehčí a svěží než koktejly a jenom otevírají trávicí trakt pro následné jídlo. Mohou být podávány samy nebo s nějakou lehkou pochoutkou. 

Lze si také vyrobit domácí aperitivy, je to opravdu jednoduché. Existují různé varianty, například sladké, kyselé nebo neutrální a voní po bylinkách, citrusových plodech, citrusové šťávě nebo různých druzích koření. Nejoblíbenějšími druhy aperitivů jsou vermut, campari a martini. 

Aperitivy se obvykle servírují ve skleničkách před nebo po zahřátí. Mohou být také přidány do dalších nápojů, jako je nápoj gin a tonic nebo negroni. Jsou také často servírovány s malým občerstvením, jako je syrová zelenina, sýr nebo těstoviny. 

Již ve starém Římě se takto aperitiv pil, postupem času se z aperitivu stala velmi oblíbená záležitost v celé Itálii, kde se zrodily nejlepší značky aperitivy jako jsou Campari, Martini, Noilly Prat, Aperol a Cinzano. Všechny tyto značky mají velmi cenově dostupné varianty a chutné a kvalitní produkty.

Velmi populární je aperitiv Aperol, který vás dostane svou hořkosladkou chutí pomerančů. Je vyhledávaným společníkem především v parných letních dnech především v kombinaci s prossecem a sodou, kdy vzniká nápoj zvaný spritz.

Ochutnejte sami!