Cuba Libre a jak jej připravit?

Cuba Libre, koktejl oblíbený na celém světě vyrobený z rumu, limetky a coly, nápoj který je jednoduchý na přípravu a přesto velmi lahodný a nadčasový. Takto bychom mohli Cuba Libre shrnout do jedné věty. Navzdory své jednoduchosti má ale dlouhou a legendární historii, která sahá až k přelomu 20. století. Jak tedy vůbec vznikl a jak si tento koktejl připravit klidně i v pohodlí svého domova?

Koupit Bacardi Carta Oro 0,7l 37,5%

Jak název Cuba Libre vznikl?

První zmínka o Cuba Libre padla v americkém baru v Havaně. Psal se rok 1902 a Kuba právě získala nezávislost na Španělsku. Všude kolem vojáci zpívali, tančili, pili a to vše doplňovalo skandování „Cuba Libre!“ nebo-li „Osvobození Kuby!“. Kapitán Russell zamířil do baru a objednal si rum, colu a limetku. A název tohoto nového koktejlu byl jasný.
Tento příběh potvrzuje také Fausto Rodriguez, čtrnáctiletý rodilý Kubánec, který tvrdil, že pracoval pro Russella také v době, kdy byl tento nápoj v baru objednán. Další důkazy poukazují na skutečnost, že právě poté co Španělsko válku prohrálo a stáhlo se z Kuby, začala Coca-Cola na ostrově poprvé obchodovat se svým kolovým nápojem.

Z čeho se koktejl připravuje?

Původní použitý rum byl Bacardi Carta de Oro, lze najít i různé alternativy, často se vyměňuje za kořeněné rumy, ale pokud chcete zažít skutečnou autentickou chuť, měli byste určitě sáhnou po kubánském rumu. Coca-Cola je snad jasnou volbou, ovšem někdy bývá nahrazována levnějšími alternativami. Finální nápoj by měl být zakončen čerstvou limetkovou šťávou a plátkem samotné limetky.

Cuba Libre recept:

Samotná příprava Vám zabere opravdu jen chvilku.
Budete potřebovat:

50 cl Bacardi Carta de Oro rumu
100 cl Coca-Coly
½ limetky

Příprava krok po kroku:
1. krok: Naplňte sklenici ledem, poté vymačkejte šťávu z limetky a vložte ji do sklenice.
2. krok: Nalijte rum Bacardi Carta de Oro a následně vychlazenou Colu
3. krok: Pořádně promíchejte.
4. krok: Ozdobte plátkem limetky a máte hotovo.

Na zdraví!