Bacardi Reserva Ocho 8y 0,7l 40% GB

Od nejznámější světové značky rumu přichází tento cenově dostupný 8 let starý Bacardi Reserva Ocho. Vychází z rodinného receptu, který je starý téměř 160 let a zůstal výhradním dědictvím rodiny Bacardi až po sedm generací.
Za vším stojí Don Facundo Bacardi Masso, který se odstěhoval na Kubu, kde si po vzoru svých bratrů o pár let později také otevřel svůj vlastní obchod. Rum jako takový byl dlouho považován za surový a nekvalitní destilát a s cenou tak dramaticky nízkou, že bylo téměř nemožné s ním ve velkém obchodovat. A to se rozhodl Facundo změnit, spolu s Josém Leónem Boutellierem se dohodl na výrobním procesu s použitím jedinečného patentovaného kmene kvasinek, filtrace dřevěného uhlí a zrání konečného výsledku v dubových sudech, aby vznikla vynikající chuť rumu.

Koupit Bacardi Reserva Ocho 8y 0,7l 40% GB

První lahve rumu Bacardi byly prodávány právě v obchodě bratrů Facunda, brzy byl ale produkt natolik úspěšný, že byl Facundo Bacardi Masso schopen koupit lihovar a zahájit masovou výrobu. Zdůrazňoval nejen důležitost dobrého produktu, ale také dobrého brandingu, jeho žena doporučila používat jako logo netopýra, kteří dlouho obývali krokve samotné palírny. Netopýři jsou mimo jiné v jejich kultuře symbolem rodiny, štěstí a zdraví. V průběhu let zůstala společnost Bacardi soukromým podnikem, který se předává z jedné generace rodiny Bacardi na druhou.

Každá šarže je vyrobena ze speciálního výběru rezervních rumů, které zrají v sudech minimálně 8 let, což jí dává rafinovanou chuť s tóny sušených švestek, meruněk, muškátového oříšku a vanilky.
Bacardi Reserva Ocho je komplexní zlatavý rum, který v sobě skrývá jednu z nejstarších soukromých rumových směsí na světě. Má hlubokou, vrstvenou a jemnou vůni sušeného ovoce a banánu, na patře je cítit dub spolu s kořením. Chuť tohoto rumu poznáte nejlépe, pokud si ho dáte samostatně, výborný je také jako základ pro klasické koktejly.

Výrobce / značka: Bacardi
Země: Portoriko
Země lahvování: Portoriko
Destilerie: Casa Bacardi
Způsob destilace: Coffey still
Obsah alkoholu %: 40
Styl zrání: Tropické
Typ: Melasa, Španělský
Barva: Zlatá
Styl: Golden, Reserve
Doba zrání: 8 let
Zrání / typ sudu: Bourbon
Objem: 0.7 l
Chuť: Koření, Tropické ovoce
Aroma: Koření, Dřevo, Fenykl