Diplomatico Reserva Exclusiva 12y 0,7l 40%

Diplomático Reserva Exclusiva je destilát, který se vyrábí ve Venezuele. Jeho výroba se datuje do roku 1959, kdy ji zahájil venezuelský destilátor, Tito Cordero. V té době byla destilace alkoholu v této zemi oblíbená a vyhledávaná. Diplomático Reserva Exclusiva 12y 0,7l 40% je destilována z ječmene, kukuřice, pšenice a cukrové třtiny. Tyto suroviny jsou nejdříve kvašeny, aby se z nich získal alkohol. Směs se destiluje dvakrát, poté se oddělují vrchní a spodní destiláty, které se následně smíchají s vodou a uloží se do dubových sudů na několik let, aby dosáhli plné chuti.

Koupit Diplomatico Reserva Exclusiva 12y 0,7l 40%

Konečný produkt je velmi jemný a plný karamelových, medových a dřevitých chutí. Díky svému výjimečnému charakteru se vyvinul v jednu z nejuznávanějších značek rumu. Tento oceňovaný kousek se vyrábí v malých sériích a je vyroben podle vysokých standardů kvality, aby byla zajištěna jeho výjimečnost.

Barva rumu je sytě zlatavě jantarová a vůně je, jak již zaznělo, voňavá a květinová s tóny karamelu, karamelu a zralých banánů. Na patře sladkost rumu vyvažuje lehká kouřivost, chuť sušeného ovoce, dubu a nádech kůže. Závěr je dlouhý a hladký, s přetrvávající sladkostí.

Reserva Exclusiva je skvělou volbou pro popíjení čistého nebo s ledem, stejně jako pro použití v koktejlech. Dobře se páruje, například s colou, zázvorovým pivem a ananasovým džusem, je to také ale skvělý doplněk ke klasickým rumovým koktejlům, jako je mojito a daiquiris.

Diplomatico Reserva Exclusiva je rum, který jistě potěší náročné pijáky rumu. Má hladký, dobře zaoblený chuťový profil a jeho luxusní vůně a chuť z něj činí skvělou volbu pro každou příležitost.

Ochutnejte a poznejte sami!

Výrobce / značka: Diplomatico
Země: Venezuela
Země lahvování: Venezuela
Destilerie: Destilerías Unidas S. A.
Způsob destilace: Pot Still
Obsah alkoholu %: 40
Styl zrání: Tropické
Typ: Melasa, Španělský
Barva: Jantarová
Styl: Dark, Reserve
Doba zrání: 12 let
Zrání / typ sudu: Kanadský bílý dub
Objem: 0.7 l
Chuť: Hnědý cukr, Karamel, Med, Vanilka, Javorový sirup
Aroma: Javorový sirup, Pomerančová kůra, Vanilka, Hnědý cukr