Mount Gay 1703 Master Select 0,7l 43% GB

Mount Gay 1703 Master Select je prémiový rum, který vyrábí světově uznávaná palírna Mount Gay Rum na Barbadosu. Společnost Mount Gay, založená v roce 1703, je nejstarším výrobcem rumu na světě a je známá svými vysoce kvalitními a oceňvovanými rumy. Značka se jmenuje po Siru Johnu Gayovi, který na ostrov přivedl první destilační zařízení. Jedná se tedy o ultraprémiový rum, který zraje v malých dubových sudech po dobu až 11 let v srdci Barbadosu.

Koupit Mount Gay 1703 Master Select 0,7l 43% GB

Tento rum se vyznačuje pro svou krásnou tmavou červenou a hnědou barvou Jeho aroma je komplexní a skvěle vyvážené, s tóny vanilky, karamelu, hořké čokolády, skořice a zralých banánů. Chuť je vyvážená, kořenitá a sladká s lehkými tóny kouře. Nahořklost v něm získaná z dlouho ležáku v dubových sudech je vyvážena sladkou vanilkou a karamelem. Na patře je rum hladký a krémový s tóny sušeného ovoce a koření. Závěr je dlouhý a hladký, s přetrvávající sladkostí.

Mount Gay 1703 Master Select 0,7l 43% GB je skvělý rumový základ pro všechny druhy nápojů, od klasických jako je rum a cola až po koktejly jako je Mai Tai, Daiquiri nebo třeba mojito. Jedná se o vynikající rum, který se hodí pro zvláštní příležitosti nebo pro pouhé popíjení s přáteli, kdy si dokonale vychutnáte jeho komplexnost. Jeho jedinečný chuťový profil a vysoká kvalita z něj činí ideální volbu pro náročného rumového nadšence.

Výrobce / značka: Mount Gay
Země: Barbados
Země lahvování: Barbados
Destilerie: Mount Gay Distilleries Ltd
Obsah alkoholu %: 43
Způsob destilace: Pot Still
Styl zrání: Tropické
Typ: Melasa, Anglický
Barva: Tmavě zlatá
Styl: Golden, Reserve
Doba zrání: 10 – 30 let
Zrání / typ sudu: Bourbon
Objem: 0.7 l
Aroma: Banán, Karamelky, Kandované ovoce, Koření, Dub
Chuť: Banán, Karamelový bonbón, Koření, Dub, Kandované ovoce