Don Papa Masskara 5y 0,7l 40% L.E.

Představujeme Vám limitovanou edici zvanou Don Papa Masskara 5y 0,7l 40% L.E. Původně byl tento rum určen pouze pro francouzský trh, my Vám ale s radostí oznamujeme, že ho nově najdete i u nás v Čechách. Don Papa Masskara je inspirovaný maskovanou fiestou a fantazií festivalu Masskara, je destilován v tradičních kotlích s Calamansi, ty nabízí výrazné citrusové tóny, med je zde přítomen pro oslazení smyslů a chilli papričky jako dotek tepla.

Koupit Don Papa Masskara 5y 0,7l 40% L.E.

Palírna Don Papa se nachází na ostrově Negros, ve své době to byla nejzajímavější novinka ve světě lihovin. Rum je vyroben z cukrové třtiny, která patří k nejlepším na světě, pěstuje se v ideálním klimatu a na půdách bohatých na minerály, které vznikají rozpadem lávy starých sjezdovek nedaleké sopky Mount Kanlaon. Třtina je řezána a zpracována ručně, aby se extrahovala melasa bohatá na vůni. Poté následuje fermentace suroviny a následné destilační fáze, která je prováděna v tradičních měděných kotlích. Bohatý destilát zraje dlouhou dobu v sudech z amerického dubu, které se dříve používaly pro zrání bourbonu. Je obohacen o infuzi filipínských citrusů Calamansi, které zdobí aroma čerstvými citrusovými tóny. Vzhled je tmavě jantarové barvy s jasnými mahagonovými odlesky. Před lahvováním se do rumu přidá špetka hnědého cukru, aby byl jeho profil měkčí a sladší.

Vůně je velmi bohatá, jsou zde cítit svěží citrusy a med. Chuť je jemná a ovocná propletená jemnými příchutěmi medu, kandovaného ovoce a lahodně sladkých citrusů. Závěr je dlouhý a harmonický s příjemnou chutí chilli koření.

Výrobce / značka: Don Papa
Země: Filipíny
Země lahvování: Filipíny
Destilerie: Don Papa Distillery
Způsob destilace: Pot Still
Obsah alkoholu %: 40
Typ: Melasa, Španělský
Styl zrání: Tropické
Barva: Jantarová
Styl: Dark, Small batch
Doba zrání: 5 let
Zrání / typ sudu: Bourbon, Sherry Cask
Objem: 0.7 l
Chuť: Med, Citrusy, Kandované ovoce
Aroma: Citrusy, Med
Limitovaná edice: Ano