Gin & Tonic a jak jej připravit?

Klasický Gin & Tonic, neboli G&T je lehký a osvěžující míchaný nápoj, který vyžaduje pouze dvě již zmiňované ingredience a lehký náznak limetky. Jeho příprava je velmi jednoduchá, ale přesto patří tento koktejl k těm nejoblíbenějším. 
Pokud se chcete dozvědět třeba něco o historii tohoto drinku, určitě čtěte dále.

Koupit Tanqueray Gin Traditional 0,7l 43,1%

Jak Gin & Tonic vznikl?

Jako u většiny míchaných drinků, tak i tento v sobě skrývá nejeden příběh o tom, jak vlastně vznikl. Nejznámější verze ale patří období válek, pojďme si to společně trošku přiblížit.

Jelikož je historie opravdu dlouhá, začněme nejdříve ginem. Moderní gin má svůj původ v holandském geneveru. Během  30 leté války se britští vojáci naučili pít genever od svých spojeneckých Holanďanů.
Po válce Britové přivezli genever zpět do Anglie, kde se vyvinul do té podoby, kterou dnes známe pod názvem gin. 

Samotný příběh Gin & Tonicu se začal psát až v koloniální Indii, v roce 1865. Kvůli hrozícímu nebezpečí malárie musel každý voják konzumovat denní dávku chininu. V té době bylo totiž zjištěno, že chinin může být použit k prevenci a léčbě malárie. Ten ale má velmi hořkou chuť, aby byl nápoj chutnější, přidal se cukr a soda, tak se zrodil indický tonik.
Tonikum však bylo stále příliš hořké, mějte na paměti, že dnešní moderní tonikum obsahuje pouze zlomek množství chininu, které mělo původní indické tonikum. Aby opět zmírnili jeho hořkost, začali hledat další věci, které by přidali k toniku. A tak se Britové obrátili se k tomu, co jim bylo široce dostupné a tím byl gin.

Aniž by to britská armáda věděla, vytvořila snad ten nejslavnější a nejsnáze vyrobitelný koktejl na světě, Gin & Tonic.

Koupit Bombay Sapphire Gin Traditional 1l 40%

Jaká je příprava Gin & Tonicu?

Nejlepší Gin & Tonic je vyroben z kvalitního ginu, zejména těch s mírnou citrusovou chutí a skvělou směsí rostlin. Tanqueray a Bombay Sapphire jsou dvě značky, při kterých nikdy nesáhnete vedle. Existuje i mnoho dalších někdy i levnějších variant, jako je třeba Beefeater. 

Stejně tak dobré je dbát na kvalitu při výběru tonika. Q Drinks a Fever-Tree jsou dvě značky, které stojí za to, protože byly navrženy speciálně pro míchané nápoje, jako je tento.

Gin & Tonic recept:

4 cl ginu 
8-10 cl toniku, záleží na chuti
1 limetkový klín nebo plátky, na ozdobu

Příprava krok po kroku:
Krok číslo 1:
Do vysoké sklenice, která je naplněná kostkami ledu nalijte gin.

Krok číslo 2:
Poté po stěně sklenice či přes barovou lžičku dolijte tonikem.

Krok číslo 3:
Jemně promíchejte, abyste se chutě propojily.

Krok číslo 4:
Ozdobte limetkovým klínem nebo plátky limetky. Můžete podávat.

Na zdraví!