Tanqueray Gin Traditional 0,7l 43,1%

V předchozím článku jste se dozvěděli, jak si správně připravit oblíbený koktejl s názvem Gin & Tonic. V tom dnešním článku si blíže představíme již zmiňovaný a proslulý Tanqueray Gin Traditional, který se Vám jistě bude při přípravě koktejlů hodit.
Tanqueray patří mezi ty nejoblíbenější giny na celém světě. Jeho tvůrcem byl Charles Tanqueray, který vyvinul recept na nápoj ve své palírně na Vine Street v Bloomsbury, v jedné z nejkrásnějších londýnských čtvrtí. Tanqueray Gin patří do rodiny ginů s názvem London Dry. Vyvážená a klasická chuť tohoto ginu závisí na čtyřech hlavních rostlinách. Tušíte jakých? Dočtete se dále.

Koupit Tanqueray Gin Traditional 0,7l 43,1%

Receptura Tanqueray Gin Traditional zůstává dodnes nezměněna. V současné době značka patří společnosti Diageo, gin je vyráběn ve skotském lihovaru Cameron Bridge. Složení obsahuje pouze čtyři hlavní složky a tím je jalovec, kořen anděliky, semena koriandru a kolen lékořice, které jsou před čtyřnásobnou destilací macerovány v obilném lihu. Vzhledem k nedostatku citrusových plodů v receptu je gin suchší a intenzivnější. Legenda říká, že Tanqueray byl oblíbený gin, Franka Sinatry.

Jednoduše řečeno je Tanqueray Gin Traditional směs nejčistších destilátů s ručně sbíranými rostlinami, které se přidávají a kondenzují pro bohatší a hlubší chuť.
Ať už si ho vychutnáte čistě nebo v koktejlu, Tanqueray gin je dokonale vyvážený. Vůně je velmi intenzivni, můžete rozpoznat citronové příchutě a tóny již zmíněných jalovcových bobulí, koriandru, lékořice a kořene anděliky. Na patře se v závěru mísí jemné tóny jalovce s lékořicovými příchutěmi, přesto je jeho chuť velmi silná a suchá. Závěr je dlouhý, dalo by se říci že i oteplující s vůní jalovce a kořenových rostlin.

Vychutnejte si tento gin ve svém oblíbeném koktejlu!

Výrobce / značka: Tanqueray
Země: Velká Británie
Obsah alkoholu %: 43,1
Styl: Traditional
Objem: 0.7 l