Don Q Double Aged Cask Cognac Finish 0,7l 49,6% L.E.

Destilería Serrallés je lihovar nacházející se ve městě Ponce v Portoriku, kde se vyrábí také tento rum, je to číslo jedna na ostrově již od roku 1865. Kromě vlajkové lodi Gold a Cristal je zde celá řada ochucených rumů. Zbrusu nový Cognac Cask Finish je limitovaná edice, kterou vytvořily dvě ženy, master blender Liza Cordero a maestra ronera Silvia Santiago, první ženské rumové duo v historii Portorika. Pojďme se na tento rum společně podívat.

Koupit Don Q Double Aged Cask Cognac Finish 0,7l 49,6% L.E.

Double Aged Cognac Cask Finish je směs rumů vyrobených z jednosloupcové a vícesloupcové destilace. Rum zpočátku zrál pět až osm let v sudech z amerického bílého dubu, než byl přenesen do vybraných sudů z francouzského dubu, kde zrál po dobu dalších dvou let. Jedná se tak o první produkt této značky, který prošel dvojitým zráním. Lahvuje se s mnohem vyšším obsahem alkoholu a degustační poznámky zahrnují dubové třísloviny, melasu, sušené ovoce a svíravý povrch na patře. „Vytvořili jsme Double Aged Cognac Cask Finish se směsí vzácných portorických rumů a zakončili jsme ho tím nejlepším koňakem, abychom vytvořili elegantní výraz, který je ideální pro popíjení nebo podávaný v koktejlu.“ řekla Silvia Santiago ve svém prohlášení. Tento nový rum je opravdový klenot a předčí Vaše očekávání.

Vůně připomíná tóny květin, ovoce, dubu a medu. Chuť je komplexní, je zde cítit kořeněná melasa, sušené ovoce a dub. Závěr je suchý, na chuti je znát zrání v sudech po koňaku.

V Čechách je k dispozici pouze 192 lahví, takže se jedná o skutečně limitovanou edici. Ulovte proto svoji lahev co nejdříve!

Výrobce / značka: Don Q
Země: Portoriko
Obsah alkoholu %: 49,6
Barva: Jantarová
Zrání / typ sudu: Cognac Cask
Objem: 0.7 l
Limitovaná edice: Ano