Dzama Noire Cuvee Prestige 3y 0,7l 40%

Dzama, což v malgašštině, oficiálním jazyce Madagaskaru, znamená “důvěrník”, pochází z názvu velkého cukrovaru Dzamandzar v Djamandjari. Je to druhá největší obec na ostrově Nosy Be, nebo chcete-li na “Velkém ostrově”, na severu Madagaskaru. Rum Dzama zde založil v roce 1980 Lucien Fohine. Lucian dříve provozoval stáčírnu skotské kávy, dovážel plné sudy hotové whisky Chivas Brothers a stáčel je do lahví pro ostrovany. Zjistil, že má všechny ty prázdné sudy whisky a ostrov je plný cukrové třtiny, a tak vznikl Dzama Noire Cuvee Prestige 3y 0,7l 40%.

Koupit Dzama Noire Cuvee Prestige 3y 0,7l 40%

Krásná čtvercová láhev v sobě ukrývá lihovinu získanou z místní cukrové třtiny, která byla pěstována vedle vinné révy, vanilkových rostlin, hřebíčku, citrusů a dalších exotických rostlin, které ovlivňují její chuť. Dzama Noire Cuvee Prestige zraje celé tři roky v tropickém podnebí Nosy Be v sudech po skotské whisky. Použitá voda je výjimečně čistá, je pětkrát filtrována pro absolutní neutralitu a nemá žádná umělá barviva nebo příchutě. Zajímavostí je, že byl tento rum vybrán jako jeden z padesáti nejlepších starých rumů v USA.

Rum má krásnou teplou jantarovou barvu. Vůně je velmi exotická, jsou zde cítit tóny vanilky a citronové kůry. Chuť je bohatá a exotická vanilková bomba s tóny sladkého espressa, banánů, pomerančové kůry a teplého koření. Závěr je středně dlouhý a teplý s přetrvávající chutí tropického ovoce.

Tento rum si oblíbí nejeden rumový gurmán. Na zdraví!

Výrobce / značka: Dzama
Země: Madagaskar
Země lahvování: Madagaskar
Destilerie: Groupe Vidzar SARL
Způsob destilace: Column still
Obsah alkoholu %: 40
Typ: Šťáva z cukrové třtiny
Styl zrání: Tropické
Barva: Bronzová
Styl: Golden, Blend
Doba zrání: 3 roky
Zrání / typ sudu: Francouzské limousinské duby
Objem: 0.7 l
Chuť: Hřebíček, Vanilka, Citrusy, Koření
Aroma: Citrusy, Vanilka, Koření