Woodford Reserve American Oak 0,7l 45,2%

Jedná se o zlatavý bourbon uzavřený v charakteristické vyboulené láhvi s dlouhým hrdlem, který je součástí série Master’s Collection od Woodford Reserve. Značka Woodford Reserve, která nepostrádá prestiž, skvělé odborníky ani bezvadnou pověst byla založena společností Brown-Forman Corporation v roce 1996. Nyní zaujímá jednu z nejstarších palíren ve státě Kentucky.

Koupit Woodford Reserve American Oak 0,7l 45,2%

Woodford Reserve k výrobě whiskey používá místně pěstovanou kukuřici z Shelby County v Kentucky a vodu z nedalekého Glenn’s Creek. Voda je přirozeně filtrována vápencem, který odstraňuje železo a dodává whiskey žádoucí chuť. Značka používá jedinečný, proprietární kmen kvasinek pro fermentaci. Nyní bylo rozhodnuto použít speciální sudy z bílého dubu Ozark, Appalachian a severního dubu.

Whiskey, která byla uvedena na trh v roce 2018, je založena na 72% kukuřice, 18% žita a 10% ječmene. Woodford Reserve American Oak ze série Master Collection ohromuje tóny krémového dubu a zároveň potěší chutí kakaa a vánočního perníku. Pokud si k whiskey přičichnete, ucítíte lehké tóny tabáku, dubu, karamelu, mléčné čokolády, marcipánu a kakaa. Chuť je bohatá na koření, a to již zmiňovaný perník, čokoládu, dub a také broskev. Závěr je cítit po dubu a karamelu.

Elegantní láhev z mléčného skla s extra dlouhým hrdlem a minimalistický design je charakteristickým znakem Woodford Reserve, tentokrát byl zvolen také jednoduchý štítek. Ve spodní části najdete všechny potřebné informace o silně dubovém bourbonu, stejně jako podpis destilačního mistra.

Na zdraví!

Výrobce / značka: Woodford Reserve
Země: USA
Země lahvování: USA
Kraj: Kentucky
Obsah alkoholu %: 45,2
Barva: Zlatohnědá
Zrání / typ sudu: Oak
Objem: 0.7 l
Chuť: Kakao, Broskev, Koření, Ořechy
Aroma: Vanilka, Marcipán, Ořechy, Dub, Mléčná čokoláda