French Bouledogue Chardonnay 2022 0,75l 13%

Jsme tu s novinkou, francouzský buldoček neboli French Bouledogue Chardonnay 2022, perfektní nápoj pro každou příležitost. Chuť tohoto bílého vína je lehká a svěží s příjemnou sladkostí v závěru. Má jemné tóny broskví a meruněk s krémovou texturou z krátké doby zrání v lahvi.

Hrozny používané k jeho výrobě jsou sklizeny z vinic v oblasti Corbières poblíž Narbonne. Tyto hrozny dozrávají pod horkým sluncem francouzského léta. Po sklizni se hroznová šťáva vinifikuje a zraje šest měsíců v nerezových tancích, teprve poté se plní do lahví. Víno pak před lahvováním prochází šetrnou filtrací pro vyčeření a konzervaci.

Světle žlutá barva osloví všechny Vaše smysly, protože vzduch naplňuje příjemná vůně exotického ovoce. Na patře dominuje sladkost peckovin s jemnou kyselinkou a lehkým tělem. Víno je zakončeno jemným vanilkovým tónem s příjemnou dochutí.

Toto bílé suché víno značky Wines and Brands si nejlépe vychutnáte, pokud jej budete podávat k lehké večeří z mořských plodů. Skvěle se hodí také k různým druhům sýra, ovoce nebo pečiva. Doporučená teplota podávání je mezi 10 až 12 °C.

French Bouledogue Chardonnay 2022 0,75l 13% je díky své dokonalé rovnováze mezi vůní a tělem skvělou volbou nejen pro mnoho mlsných jazýčků. Dejte si skleničku a ochutnejte podmanivou chuť tohoto bílého skvostu.

Výrobce / značka: Wines and Brands
Země: Francie
Kraj: Languedoc-Roussillon
Obsah alkoholu %: 13
Rok výroby: 2022
Objem: 0.75 l
Kategorie: Bílá vína
Druh vína: Suché
Odrůda vína: Chardonnay
Barva vína: Bílá
Doporučená teplota podávání: 10 – 12 °C
Archivace: 0-3 roky