Laphroaig 10y 0,7l 40%

Laphroaig 10y 0,7l 40% je výjimečně jemná single malt skotská whisky. Tato konkrétní whisky se vyrábí v palírně zvané Laphroaig Distillery, a to ze sladového ječmene a zraje minimálně 10 let v sudech po americkém dubu, evropském dubu a doplňovacích sudech. Výsledkem je hřejivá a kouřová whisky s nezaměnitelnou rašelinností a nádechem mořské soli a vanilky, díky tomu je oblíbena nejen mezi znalci whisky.

Koupit Laphroaig 10y 0,7l 40%

Laphroaig Distillery se nacházející na ostrově Islay u západního pobřeží Skotska. Palírna byla založena v roce 1815 a je jednou z nejstarších a nejznámějších palíren whisky ve Skotsku. Vlastní ji Beam Suntory a vyrábí řadu single malt whisky, včetně té naší světoznámé Laphroaig 10y 0,7l 40%.

Sama o sobě má hluboký, zlatavý odstín, který je lákavý ve všech směrech. Vůně whisky je kombinací teplé vanilky, medu a rašelinového kouře a jódu. Následuje chuť s tóny sladkého medu a nádechem mořských řas. Kouřivost není ohromující, je příjemně vyvážená s ostatními příchutěmi, díky čemuž si tuto whisky snadno vychutnáte. Závěr whisky je plný s jemným brněním na jazyku. Má přetrvávající sladkou chuť, která na patře přetrvává několik okamžiků, než odezní.

Celkově je Laphroaig 10y 0,7l 40% výjimečně jemná single malt whisky, která jistě zapůsobí jak na zkušené milovníky tohoto nápoje, tak na ty, kteří jsou v tomto směru noví. Tato whisky rozhodně stojí za vyzkoušení, pokud hledáte jedinečný single malt zážitek.

Tak na zdraví!

Výrobce / značka: Laphroaig
Země: Skotsko
Kraj: Islay
Obsah alkoholu %: 40
Typ: Peated Single Malt
Doba zrání: 10 let
Objem: 0.7 l