Bruichladdich Islay Barley 2013 0,7l 50%

Přicházíme s novinou, jedná se o unikátní single malt skotskou whisky zvanou Bruichladdich Islay Barley 2013 0,7l 50%, destiluje se na ostrově Islay ve Vnitřních Hebridách ve Skotsku. Bruichladdich je jednou z nejstarších palíren na ostrově s historií sahající přes dvě století. Whisky je vyrobena z ječmene odrůd Concerto, Oxbridge, Propino a Publican a je stáčena do lahví o síle 50 % ABV, díky tomu pronikne čistá a hluboká chuť této nerašelinové whisky.

Koupit Bruichladdich Islay Barley 2013 0,7l 50%

Whisky zraje v kombinaci prvoplněných sudů po americkém dubu, sudech po sherry, sudech po bourbonu a Virgin American Oak, což umožňuje sladu vyvinout neuvěřitelně komplexní a dobře zaoblený chuťový profil.

Single malt představuje ve sklenici hluboký zlatavý odstín. Ve vůni ucítíte vůni vřesového medu, zralé hrušky, citronové kůry, pečeného ječmene a jemné kouřivosti. Na patře získáte bohatou chuť dubu, hořké čokolády, karamelu, vanilky, medu a pepře. Whisky je hladká a hedvábná, s dlouhým a přetrvávajícím závěrem.

Celkově je Bruichladdich Islay Barley 2013 0,7l 50% unikátní a komplexní skotská single malt. Je bohatá, chutná a plná, s hladkou a krémovou texturou. Dokonalý způsob, jak si vychutnat jedinečný Islay.

Výrobce / značka: Bruichladdich
Země: Skotsko
Kraj: Islay
Obsah alkoholu %: 50
Barva: Tmavě zlatá
Zrání / typ sudu: Port Cask, Americký dub, Ex-Bordeaux Red Wine
Objem: 0.7 l