Ledaig 19y 0,7l 46,3% GB L.E.

Představujeme Vám limitovanou edici s názvem Ledaig 19y 0,7l 46,3% GB L.E., jedná se o výjimečnou single malt whisky v Tobermory Distillery v údolí Sound of Mull na ostrově Mull ve Skotsku. Je jednou z nejstarších whisky, jakou kdy Tobermory Distillery vyrobila. Historie whisky sahá až do roku 1798, kdy byla destilerie prvně uvedena na trh a v průběhu let se změnila na jednu z nejvíce oblíbených na ostrově Mull.

Koupit Ledaig 19y 0,7l 46,3% GB L.E.

První várka Ledaig 19 Year Old Oloroso Cask byla vyrobena v roce 1819 a poté distribuována ve skotských a britských obchodech. Jedná se o jednu z nejstarších a přesto nejvyhledávanějších skotských whisky na trhu. Je vyráběna pomocí starého, tradičního procesu, který se nazývá “cold-mashing”. Tento proces se nijak neliší od modernějších metod, které se používají ve výrobě whisky. Základem pro výrobu této whisky je čerstvé žito, které se namáčí v pokojové teplotě a pak se přidává do zvláštního koření.

Její chuť je považována za jednu z nejlepších chutí whisky na trhu. Při prvním ochutnání vám okamžitě vyrazí dech s jeho silnou aromatickou chutí, která se skládá z tónů vanilky, medu, sušeného ovoce, hořké čokolády a koření. Závěr je lehce pikantní s hořkosladkými tóny a jemnou kouřivostí.

Whisky Ledaig 19y 0,7l 46,3 % GB L.E. je vítězem mnoha ocenění. Vítězství získala v roce 2018 na mezinárodní whisky výstavě, kde zvítězila v kategorii Single Malt Scotch Whiskies. Ledaig 19y je skvělou volbou pro ty, kteří hledají kvalitní skotskou whisky. Je to unikátní whisky, která je dodnes vyráběna stejným způsobem jako před více než 200 lety a je skvělou volbou pro každého, komu záleží na kvalitě.

Výrobce / značka: Ledaig
Země: Skotsko
Destilerie: Tobermory
Obsah alkoholu %: 46,3
Typ: Single Malt
Barva: Jantarová
Doba zrání: 19 let
Zrání / typ sudu: Oloroso Sherry Cask
Objem: 0.7 l
Limitovaná edice: Ano