Ron 1914 Edición Gatún 0,7l 41,3%

Ron 1914 Edición Gatún 0,7l 41,3%, vyjímečný a oceňovaný Panamský rum s dlouhou historií. Panama je jednou ze zemí s nejbohatší tradicí, pokud jde o výrobu rumu a to také díky vynikající geografické poloze pro pěstování cukrové třtiny. Tento luxusní destilát je vyráběn v malých sériích z vybrané skupiny surovin z různých oblastí země. Jedná se o kombinaci tří druhů rumu, konkrétně je to rum z destilace „single column“, rum z destilace „double column“ a rum z destilace „solera“.

Koupit Ron 1914 Edición Gatún 0,7l 41,3%

Značka „Ron 1914“ je poctou Panamskému průplavu, který byl otevřen právě v polovině roku 1914. Vodní cesta má velký význam nejen pro samotnou zemi, ale i pro světový obchod. A u příležitosti 100. výročí této historické události, která podpořila panamskou ekonomiku, byla vydána tato speciální edice. Jedná se o vysoce kvalitní melasový rum, který se vyrábí v obci Las Cabras v provincii Herrera s velkou pozorností k detailu. Výroba probíhá v sloupcových i hrncových destilačních přístrojích, směs poté zraje v sudech po Bourbonu s průměrnou dobou zralosti 22 let.

Vůně je velmi příjemná a sladká. V chuti se objevují tóny karamelu, kokosu, medu a vanilky, které se střídají s výraznějšími tóny kouře a dřeva. Závěr je intenzivní a dlouhotrvající. 

Ron 1914 Edición Gatún je jednoduše skvělá volba. Výborný poměr ceny a kvality z něj dělají skvělou volbu jak pro milovníky luxusních rumu, tak i pro začínající konzumenty.

Výrobce / značka: Ron 1914
Země: Panama
Obsah alkoholu %: 41,3
Objem: 0.7 l