Sex on the beach a jak jej připravit?

Pokud máte v oblibě sladké a ovocné drinky a ještě jste neochutnali Sex on the beach, určitě byste ho měli zkusit. A co třeba si ho vychutnat právě teď klidně i z pohodlí svého domova? V tomto článku Vám řekneme nejen jak na to, ale také Vám prozradíme, čím si koktejl zasloužil takto prozíravý název.

Koupit Finlandia vodka 1l 40%

Jak tedy název Sex on the beach vznikl?

Tento poměrně jednoduchý koktejl si s sebou nese spoustu příběhů o tom, jak vlastně vznikl. Nejčastěji se mezi barmany vypráví historka o jakémsi barmanovi Tedovi, který pracoval v Confetti’s Baru na Floridě. Ted Pizio byl vyzván k tomu, aby prodal co nejvíce broskvové pálenky jako součást propagace nového destilátu, a tak si vytvořil svůj “vlastní” koktejl. Dle něho se na Floridu jezdilo kromě písečných pláží primárně za sexem, proto koktejl dostal název Sex od the beach, v překladu Sex na pláži.
Navzdory tomuto docela uvěřitelnému příběhu se našly důkazy o tom, že receptura tohoto koktejlu se poprvé objevila již v roce 1982 a to v „American Bartenders School Guide to Drinks“. Myšlenka spočívá v tom, že byla vytvořena kombinací koktejlů Fuzzy Navel a Cape Codder.

Mezi další nápoje patří Sex on Fire, který používá skořicovou whisky Fireball místo vodky, a Sex on the Driveway, který používá modré curacao a sprite místo ovocných šťáv, což mu dává velmi jasně modrou barvu.

Jak si tento koktejl připravit?

Tento koktejl byl mnohokrát přepracován, původní nápoj byl ale vyroben z broskvové pálenky, vodky, pomerančového džusu a grenadiny. Je však mnohem častější vidět barmany, kteří nápoj podávají s brusinkovým džusem, aby nahradili grenadinu. Tento drink patří do kategorie velmi jednoduchých na přípravu, zvládnete ho tedy připravit i v domácích podmínkách, stačí jen vlastnit šejkr.

Sex on the beach recept:

4 cl vodky (třeba Finlandia, nebo Russian Standard)
2 cl broskvového likéru (například Bols Peach)
4 cl pomerančového džusu
4 cl brusinkového džusu
4 cl ananasového džusu (nemusí být)
led

Koupit Bols Peach 0,7l 17%

Příprava krok po kroku:
Abyste docílili toho, že nápoj budete podávat ve vrstvené podobě, pokračujte podle následujících kroků. Jen nezapomeňte podávat s brčkem či lžičkou, abyste všechny složky před pitím mohli promíchat.

Krok číslo 1:
Do šejkru s ledem nalijte vodku, brusinkový likér a pomerančový džus.

Krok číslo 2:
Důkladně protřepte.

Krok číslo 3:
Přeceďte obsah šejkru do sklenice typu highball naplněnou ledem.

Krok číslo 4:
Dolijte po okraj sklenice brusinkový džus, čímž vznikne požadovaný barevný efekt. A máte hotovo.

Na zdraví!