Bache Gabrielsen VSOP Triple Cask Cognac 1l 40%

„Myšlenkou Triple Cask bylo vytvořit koňak, který by vyčníval z davu tím, že by mu poskytl čas na okysličení, nechal ho rozvíjet se v kulatosti a všestrannosti. Odvážili jsme se jít s naším koňakem VSOP ještě o krok dál, přestože již splňoval kritéria kvality Bache-Gabrielsen, udělali jsme to tak, že jsme ho převedli do malých sudů, aby oxidace pokračovala. “ takto popsal vývoj koňaku sám sklepmistr, v tomto článku si ho ale představíme ještě o něco blíže.

Koupit Bache Gabrielsen VSOP Triple Cask Cognac 1l 40%

Za vším stojí příběh Thomase Bache-Gabrielsena, mladého poručíka z Norska, který se přestěhoval v roce 1903 do Charente, který leží v regionu Nová Akvitánie, aby se připojil ke svému příteli Peteru Russtadovi, který v té době již pracoval v obchodě s koňakem. Thomas se později v regionu usadil a oženil se s místní ženou, která také pracovala v koňakové výrobě. Peter bohužel náhle v roce 1916 zemřel, a tak byl Thomas nucen celý podnik převzít, ale netrvalo dlouho a celý podnik s koňakem předal svému synovi Rénému. Dnes je podnik Bache Gabrielsen řízen ředitelem čtvrté generace tohoto rodu, Hervé Bache-Gabrielsenem. Hervé sleduje tradice, ale jako ekonom také ví, jak je důležité zůstat relevantní v neustále se posouvajícím světě.

Bache Gabrielsen je v současné době distribuován v Evropské unii, Japonsku, Tchaj-wanu, Rusku a USA, stejně tak ve Střední a Jižní Americe. A co je nejdůležitější, Thomas by byl pravděpodobně rád, kdyby věděl, že značka koňaku, kterou založil, je nyní lídrem na trhu v jeho rodném Norsku, kde se prodává jeden milion lahví ročně.

Bache Gabrielsen VSOP Triple Cask Cognac 1l 40% má vůni zralého dřeva, vanilky, a sušeného ovoce zejména meruněk, mandlí, datlí nebo lískových ořechů. Chuť je zralá, na patře jsou cítit ovocné plody, které mají výrazný dubový charakter. Závěr je zdlouhavý ale bylinkově jemný.

Mimo jiné jde o koňak s velmi specifickým procesem výroby, kde jsou použity tři po sobě jdoucí fáze než vznikne finální výsledek. První fáze probíhá v dubových sudech o objemu 350 nebo 400 litrů, druhá fáze v kádích a třetí, chcete-li poslední fáze probíhá v kořeněných sudech. Tento koňak je důkazem inovativního ducha.

Bache Gabrielsen se jako vždy rozhodl pro moderní, stylovou láhev. Upoutá Vás bílá a tyrkysová etiketa, která vytváří dokonalý kontrast s jantarovou tekutinou obsaženou uvnitř.

Výrobce / značka: Bache Gabrielsen
Země: Francie
Kraj: Champagne
Obsah alkoholu %: 40
Objem: 1 l