Bunnahabhain Aonadh Limited Release 10y 0,7l 56,2%

Desetiletá limitovaná edice Bunnahabhain Aonadh, která se vyslovuje jako „Oon-ouch“ (gaelsky spojení) je dokonalým spojením té nejjemnější Bunnahabhain whisky a portského vína s vínem sherry.

Lihovar Bunnahabhain byl založený v roce 1881 a je postaven v blízkosti řeky Margadale na severovýchodě ostrova Islay. Je to jediný lihovar na ostrově, který používá přírodní pramenitou vodu bez vlivu rašeliny. Má také největší destilační přístroje v Islay, ze kterých vyrábí lehký, aromatický a komplexní alkohol.

Koupit Bunnahabhain Aonadh Limited Release 10y 0,7l 56,2%

Jedná se tedy o skotskou single malt whisky destilovanou a plněnou do sudu v únoru roku 2011. Výsledkem je naprostá jedinečnost. Vůně je směsí listových tónů a pobřežních prvků s lesními jahodami a ostružinovým džemem, karamelem a slabými závany pivoněk, díky nimž je i v průběhu let Bunnahabhain Aonadh velmi populární. Tmavé náznaky melasy v pozadí jsou bezpochyby součástí. Také pražené ořechy a opotřebovaná kůže, stejně jako jemný, ale určitě ne nepříjemný, náznak hlaviček zápalek. V ústech převládá chuť pálivá a peprná. Ucítíte také náznaky hořké čokolády a hroznů, smíchané s nádechem sójové omáčky a slaných tónů. Závěr je poměrně dlouhý s doznívajícím kořením připomínajícím chilli čokoládu a květinový bonbon.

Touto novinkou uděláte radost nejen sobě, ale také svým blízkým. Ochutnejte Bunnahabhain Aonadh a poznejte jeho jedinečnou chuť na vlastní kůži.

Výrobce / značka: Bunnahabhain
Země: Skotsko
Obsah alkoholu %: 56,2
Typ: Single Malt
Doba zrání: 10 let
Objem: 0.7 l