Glenmorangie Tale of Forest 0,7l 46% L.E.

Glenmorangie Tale of Forest je sladová whisky pocházející ze Skotské vysočiny, kde se destiluje v nejvyšších destilačních kotlích, jaké ve Skotsku můžete najít.
Dr. Bill Lumsden, který za whisky stojí, byl právě inspirován zdejší neustále se měnící přírodou. Zavzpomínal na to, jak staří výrobci whisky z Highland sušili svůj ječmen lesním palivem. A tak začal experimentovat na vlastní pěst, a to takovým způsobem, že svůj ječmen vypaloval s mnoha různými rostlinnými látkami, nakonec ale vybral bobule jalovce, březovou kůru, květy vřesu s trochou rašeliny.

Koupit Glenmorangie Tale of Forest 0,7l 46% L.E.

Výsledkem byla várka lihoviny se vzácnými vůněmi jehličí a jalovce, protkaná obláčky kouře. Pro ještě lepší výsledek jej nechal zrát v sudech po bourbonu, včetně mnoha náhradních sudů, vybraných tak, aby umožnily zazářit chutím lihoviny a konečný výrobek vidíte sami.

Téma této limitované edice se promítlo také v samotném designu této lahve. Ilustrátorka Pomme Chan vytvořila magický les, ve kterém se prolíná kvetoucí vřes, aromatický jalovec, pomeranče a borovicové šišky, to vše Vás vtáhne do lesa, který se skrývá v každé lahvi Glenmorangie Tale of Forest.

Tato lahev evokuje vůně, zvuky a pohledy lesa, obklopí Vaše smysly vůní borovice, jalovce a koriandru. Končí pomalým a svůdným závěrem s citronem, pomerančem a jemným nádechem dubu. Chuť exploduje v ústech, víření máty peprné, výbuchy eukalyptu a šustění hořkého pomeranče. Vše plovoucí na oblacích vanilky se zajímavými tóny černé lékořice.
Toto je Glenmorangie, bujná a listnatá jako samotný les, tato limitovaná edice whisky Vás obklopí, potěší a překvapí, ať už si ji vychutnáte hluboko v lese nebo v pohodlí Vašeho domova, třeba i v těchto chladných zimních obdobích.

Výrobce / značka: Glenmorangie
Země: Skotsko
Kraj: Highland
Obsah alkoholu %: 46
Typ: Single Malt
Barva: Tmavá
Objem: 0.7 l
Chuť: Pomeranč, Dub, Eukalyptus
Aroma: Jalovec, Koriandr
Limitovaná edice: Ano