Knappogue Castle 12y 0,75l 40% GB

Knappogue Castle je irská whiskey, která byla uvedena na trh rovnou ve dvou vyhotovení, silnější whiskey má 43% alkoholu a slabší, o které bude dnešní článek, má 40% alkoholu. Za značnou stojí irský podnikatel Mark Andrews, který koupil hrad Knappogue Castle v hrabství Clare. Během renovace hradu se irský podnikatel zaměřil na svůj hlavní koníček, tou byla irská whiskey. Sudy začal nakupovat ve 40. a 50. letech dvacátého století. Alkohol poté stáčel do lahví a rozdával ho rodině a přátelům pod názvem Knappogue Castle. Dnes má společnost širokou škálu irských whiskey a od roku 1998 prodává lihoviny vyrobené v Cooley Distillery a Bushmills Distillery.

Koupit Knappogue Castle 12y 0,75l 40% GB

Výroba probíhá v již zmiňované Bushmills Distillery, která se nachází v hrabství Antrim v Severním Irsku. Základem irské whiskey je pramenitá voda čerpaná přímo z nedotčených přírodních pramenů. Je to jedna z mála whiskey, která je vyrobena z čistého ječmene a je jednou z mála irských whiskey, která je destilovaná třikrát. Tento proces probíhá v měděných destilačních přístrojích a předchází mu fermentace, během níž se cukry přeměňují na alkohol. Ve správný čas se alkohol umístí do předem vybraných sudů z bílého dubu po bourbonu kde whiskey zraje 12 let.

Tento 12 let starý single malt má zlatou barvu a sladkou vůni s tóny sušenek, sladu, pepře, smetany, medu, vanilky, mandlí, ovoce a dubu. Chuť je plná a vyvážená, je zde cítit dřevo, vanilka, náznak medu, sušeného ovoce a mandlí. Závěr je hladký, pikantní a lehce nasládlý.

V roce 2020 byla Knappogue Castle 12y 0,75l 40% GB oceněna jako nejlepší irská whiskey na světě v International Spirit Challenge. Whiskey byla také vítězem titulu „Nejlepší irská whiskey“ v San Francisco World Spirits Competition.

Posuďte sami!

Výrobce / značka: Knappogue Castle
Země: Irsko
Obsah alkoholu %: 40
Typ: Single Malt
Doba zrání: 12 let
Zrání / typ sudu: Bourbon
Objem: 0.75 l