Masseria Li Veli Primitivo Orion 0,75l 14%

V předchozím článku jste se jistě dozvěděli zajímavé informace o víně jako takovém, nyní si ale společně podíváme na jedno konkrétní víno, Masseria Li Veli Primitivo Salento Orion. Jedná se o poměrně silné, suché, červené víno původem z Itálie, konkrétně z Apulie.
Název tohoto vína připomíná řecké slovo oros, což znamená „hranice“ a také naznačuje starověkou cestu poblíž Masseria Li Veli, která oddělovala byzantské majetky od Langobardů, nazývané „Limite dei Greci“, v překladu řecká hranice, a proto bylo i samotné vinařství, které se v Apulie nachází Řeckem velmi ovlivněno, jak je zřejmé z etikety této lahve. Toto vinařství nabízí řadu vín s velmi vysokou kvalitou v cenové relaci, která vede k zamyšlení, zda je nízká cena vůbec adekvátní, každé víno je totiž naprosto vynikající a vždy skvěle překvapí.

Koupit Masseria Li Veli Primitivo Orion 0,75l 14%

Masseria Li Veli Primitivo Orion zraje ve francouzských dubových barikových sudech a má tmavě rubínovou barvu. Jsou zde cítit šťavnaté odrůdy hroznů, s vůní červené švestky, moruše, růžového pepře a zajímavých náznaků santalového dřeva. Ale také černé ovoce, jahody a květinové tóny.
Ovoce pochází z relativně mladých vinic, vysazených v roce 2010, i přesto svou chutí připomíná rodnou Itálii. Apulie má dlouhou historii zemědělství, nebo´ť po mnoho staletí fungovala jako plantáž. „Masseria“ lze přeložit jako hrad či statek, byly postaveny v 16. století. Do roku 1800 bylo mnoho z nich v havarijním stavu. Masseria Li Veli byla poté přestavěna a obnovena.

Víno chutná zcela výjimečně, když je podávané při nízké teplotě, zhruba 12°C až 14 °C a to zejména v letních měsících, ať už ho podáváte samostatně či ke kořeněným pokrmům, vždy chutná skvěle.

Výrobce / značka: Masseria Li Veli
Země: Itálie
Kraj: Puglia
Obsah alkoholu %: 14
Objem: 0.75 l
Kategorie: červená vína
Druh vína: Suché
Odrůda vína: Primitivo
Barva vína: Červená
Doporučená teplota podávání: 14 – 18 °C
Archivace: 5-8 let