Nagahama Roman 8y 0,7l 47%

Tato whisky je horkou novinkou z palírny Nagahama Distillery, jedná se o nejmenší palírnu whisky ve středním Japonsku, která se nachází na břehu největšího japonského jezera Biwa, takzvaného „Mateřského jezera“. Byla založena v roce 2016, kdy také začala whisky poprvé destilovat, a to se dvěma atypicky tvarovanými kotlíkovými destilačnímu přístroji připomínající arabskou architekrutu, z nichž odvozují svou přezdívku „aranbic“. Tato palírna je nucena z důvodu své velikosti dovážet některé whisky na míchání ze zámoří, zejména ze Skotska. A tak se místní master blender vydal na místa, aby navštívil ty nejlepší palírny a z vyzrálých destilátů s příjemnou chutí sestavil Nagahama Roman Blended Whisky.

Koupit Nagahama Roman 8y 0,7l 47%

Podmínky pro zrání whisky jsou zde díky velkému množství vody v jezeře velmi vhodné, voda totiž místní klimatické podmínky zmírňuje. Nagahama Roman zraje pomalu v různých typech sudů ve sklepě palírny v Nagahama.

Whisky má bohatý a ovocný profil včetně různých vůní a pomerančových, jablečných, vanilkových a ořechových tónů. Je zde cítit aroma čokolády, které dodává sladkost, poté šťavnatá pomerančová kůra a tropické ovoce. Japonské bylinky se také organicky na božském destilátu. Chuť připomíná sametově lahodné meruňky, cukrovou vatu a karamel, zatímco destilát si zachovává svou vlastní sladkou svěžest. Závěr je dlouhý a něžný jako pravá japonská romance. Jeho konzumaci doporučujeme především samotnou, ale může být i skvělou přísadou do výborných míchaných nápojů.

Právě nápis „Roman“ odkazuje na romantiku a naznačuje, že mezi palírnou Nagahama a místními podmínkami prostředí vládne zvláštní romantika. Při koupi této lahve si tak můžete vychutnat nevšední romantiku u sebe doma.

Výrobce / značka: Nagahama
Země: Japonsko
Obsah alkoholu %: 47
Doba zrání: 8 let
Objem: 0.7 l