Moët & Chandon Grand Vintage 2002 0,75l 12,5% GB

Šampaňské Moët & Chandon Grand Vintage se na rozdíl od většiny šampaňských vyrábí z hroznů výjimečných roků, a tak je každý Grand Vintage zcela jedinečný. Každý z nich má charakteristické, napodobitelné vlastnosti vynikajících hroznů, které byly povýšeny na své plné vyjádření prostřednictvím know-how, zkušeností a odborných znalostí Moët & Chandon.
Od roku 1842 bylo vydáno celkem 76 ročníkových šampaňských. Moët & Chandon vlastní jednu z nejprestižnějších světových sbírek ročníkového šampaňského, které jsou všechny uloženy ve sklepích Grand Vintage Reserve.

Koupit Moët & Chandon Grand Vintage 2002 0,75l 12,5% GB

Právě rok 2002 je považován za naprosto excelentní. Už na první pohled jde o velmi vznešenou lahev, která je zdobena zlatavě žlutými odlesky. Moët a Chandon používají pro výrobu šampaňského méthode champenoise. V tomto ročníku dominuje z 51% Chardonnay se vší svou brilancí a dokazuje, že je svěží a velkorysé zároveň. Jeho téměř stejně vyváženými společníky jsou z 26 % Pinot Noir s intenzivními ovocnými tóny a z 23% Meunier, který přináší plnou konzistenci.

Vůně je komplexní a zralá, je zde cítit hruška, citrusy, švestka a také nektarinka nebo zázvor s kouřovými podtóny a tóny vanilky či pražených mandlí. I po 15 letech zrání počáteční ovocné tóny stále přetrvávají a stávají se ještě o něco intenzivnější. Chuť je jemná, má sametovou texturu s grapefruitem, zeleným jablkem a nektarinkami. Na výjimečnosti přispívá i špetka vůně křovin a medových tónů. Závěr je živý a sladký, přináší lékořici a pepřové tóny.

Toto šampaňské je zárukou skvělého snoubení mezi charakterem a jemností. Vychutnejte si ho už nyní!

Výrobce / značka: Moët & Chandon
Země: Francie
Kraj: Champagne
Obsah alkoholu %: 12,5
Classification / Druh: Vintage
Rok výroby: 2002
Objem: 0.75 l
Kategorie: Champagne a sekty
Druh vína: Brut
Barva vína: Bílá
Odrůda vína: cuvée
Doporučená teplota podávání: 6 – 8 °C
Archivace: 10-15 let
Zbytkový cukr: 5,0 g/l