Pepper Gin Žufánek 0,5l 45% GB

Jedná se o druhou edici ginu Pepper. Po první edici, která obsahovala klasický kampotský pepř, představujeme verzi na lyofilizovaném pepři, který v minulém roce získal gastronomického Oscara Golden Fork. „Náš lyofilizovaný pepř je čerstvý zelený kampotský pepř v solném nálevu, který u nás v Česku sušíme mrazem. Je to jediná technika, díky které zůstane v pepři všechna původní chuť, aniž by ztratil na kvalitě. Výhodou je, že se dá skladovat jako sušený pepř, a přitom chutná jako čerstvý, ne-li lépe. Když jej pak spojíte s tekutinou, opět nasává vláhu a chutná jako čerstvé zrnko,“ vysvětluje David Pavel z Pepper Fieldu.

Koupit Pepper Gin Žufánek 0,5l 45% GB

Pepper Gin Žufánek 0,5l 45% GB je inspirován legendární restaurací Casa de Carli, známého italského šéfkuchaře a gastronoma Mattea de Carliho, kterou můžete navštívit v centru města Prahy. Právě i z tohoto důvodu je gin věnován Itálii a její gastronomii. Casa de Carli je dokonce doporučovaným místem v průvodci Michelin Main Cities of Europe.

Vůbec poprvé je tento gin postaven na vínovici, pálence z vína, která má své specifické aroma. Vůně i chuť destilátů jsou až překvapivě odrůdově typické. Kromě tohoto unikátního pepře obsahuje také bazalku, olivy, neroli, mandle a další ingredience typické pro italskou kuchyni. Výsledkem je fantasticky aromatický gin plný charakteristické chuti. Navíc je lahev uložena v dárkovém balení, a tak je vhodná jako dárek. Udělejte radost sobě nebo svým blízkým.

Výrobce / značka: Žufánek
Země: Česká republika
Obsah alkoholu %: 45
Objem: 0.5 l