Pinot Noir

Pinot Noir je oblíbená odrůda červeného vína, která pochází ze slavné francouzské oblasti Burgundy. Jedná se o jednu z nejoblíbenějších a nejproslulejších odrůd vína, samotná historie vína sahá až do starověku, údajně byla vyšlechtěna již ve 13. století. Během let se Pinot Noir šířil do různých oblastí Evropy a později se dostal i do celého světa, dnes je jednou z nejoblíbenějších odrůd vína v Severní Americe a jeho oblíbenost stále roste a to zejména pro svou jemnou až středně plnou chuť a jeho schopnost rychle reagovat na terroir, ve kterém byl vypěstován.

Vyberte si z katalogu červených vín Pinot Noir

Tato odrůda je velmi slavná pro svou hlubokou barevnou strukturu, komplexní chuť a mírnou kořeněnost. Vůně je silná, průzračná a je doprovázena ovocnými tóny černého rybízu, maliny, skořice a tmavého ovoce. Chuťově je Pinot Noir plný, sladký a má zajímavou vyváženost mezi kyselostí a těžkostí. Závěr je dlouhý, nasládlý, ale přesto zůstává jemný.

Pinot Noir je typický pro jeho dynamickou aromatu a složitou chuť, díky čemuž patří mezi vína, která nejlépe korespondují s jídlem. Jeho silná a intenzivní vůně je vhodná pro servírování s proslulými burgundskými specialitami, jako je vepřové a červené maso, s kuřecími pokrmy či těstovinami s omáčkou. Díky své kombinované chuti se ale také skvěle hodí téměř ke všem druhům sýrů. Nejlépe si víno vychutnáte, pokud jej budete podávat při pokojové teplotě.

Tak na zdraví!